Стручна пракса коју организује Академија пословних струковних студија

Процедура и потребна документа

Студент се пријављује за обављање стручне праксе у организацији Академије тако што Студентској служби (стручна пракса) подноси Захтев за обављање стручне праксе и Сагласност ментора праксе.

Студент Захтев за обављање стручне праксе купује на шалтеру скриптарнице Академије.

Пре подношења Захтева за обављање стручне праксе, студент мора одабрати ментора праксе. Ментор је лице из редова наставника Академије. Студент бира ментора прибављањем његове писмене сагласности. Ментор се давањем сагласности обавезује да партиципира у извршењу обавеза које студент има у току спровођења стручне праксе и израде Дневника праксе и Пројектног рада.

Уз попуњен Захтев за обављање стручне праксе и потписану Сагласност ментора праксе студенти завршних година свих степена студија Служби достављају своју биографију и Уверење о положеним испитима (преузима се са Студентског интернет сервиса – линк до сервиса http://sis.bpa.edu.rs/ ).

Академија сваке школске године (01.11.) обавештава студенте о расположивим центрима за практично образовање (установе, предузећа и др.) са којима има претходно склопљене уговоре о обављању стручне праксе, истицањем актуелне Понуде стручне праксе на огласној табли и интернет страници Академије.

Студент се може пријавити на обављање стручне праксе само у Центру за практично образовање (установа, предузеће и др.) који је део Понуде стручне праксе.

Студентима који су распоређени у складу са истакнутом Понудом стручне праксе Студентска служба (стручна пракса) издаје следећа документа:

1. Упут за обављање стручне праксе
    • Студент је дужан да Упут преда лицу задуженом за његов пријем (коментор) по доласку у Центар за практично образовање.
  2. Дневник стручне праксе
    • Опширније о Дневнику стручне праксе
  3. Образац потврде о обављеној стручној пракси
  4. Анкетни упитник АНК-11
  5. Анкетни упитник АНК-5

Студент је дужан да у току трајања стручне праксе у Центру, уз помоћ и контролу ментора праксе, води Дневник праксе.

Након обављене стручне праксе, студент је дужан да ментору достави Дневник праксе на преглед и оверу.

Оверен Дневник стручне праксе, представља доказ о успешно реализованој стручној пракси за студенте свих степена студија, осим студената завршних година студија који осим Дневника праксе имају обавезу и да израде и одбране Пројектни рад.

Након израде Пројектног рада студент доставља ментору у два примерка:

• Коначну верзију Пројектног рада на оцену,
  • Образац Вредновање стручне праксе студената.

Студент образац Вредновање стручне праксе студената купује на шалтеру скриптарнице Академије.

Студент Пројектни рад брани пред ментором.

Ментор Пројектни рад оцењује описном оценом „прихватљиво“ или „неприхватљиво”.

Након овере Дневника праксе и одбране Пројектног рада, попуњена и оверена горе наведена документа, осим Упута за обављање стручне праксе, студент је дужан да достави Студентској служби (стручна пракса).

Рб. Назив документа Документ
1 Сагласност ментора праксе
2 Упут за обављање стручне праксе
3 Дневник стручне праксе