4. АПРИЛ - ДАН СТУДЕНАТА

Дан студената, 4. aприл, обележава се у знак сећања на велике студентске демонстрације које су студенти у Београду организовали 1936. године, када је у протесту против јачања фашизма трагично изгубио живот студент права Жарко Мариновић. Од те године, па све до дана данашњег студенти се боре за остваривање својих права и указују на проблеме које је потребно решити.

Београдска академија пословних и уметничких струковних студија, вођена идејом да су студенти највеће благо и будућност једне земље,осећа обавезу и одговорност да у ту будућност и улаже, а студенти ће нам се одужити својим знањем и вештинама које су стекли и тиме унапредити окружење и друштво у којем живимо.

Без обзира на многе проблеме и изазове са којима се сусрећу, са поносом можемо рећи да наши студенти бележе бројне успехе. Према томе, наша дужност је да будемо увек у корак са временом и да кроз савремене студијске програме и константно унапређивање наставног процеса младим генерацијама обезбедимо што боље услове студирања и квалитетније образовање, јер су знање и учење највеће вредности које треба да се негују.

Наши професори, асистенти и сарадници у сваком моменту, и у овим тешким тренуцима, на располагању су сваком нашем студенту како бисмо заједничким снагама савладали све препреке и унапредили све сегменте студирања и у ванредним околностима у којима се тренутно налазимо.

Честитамо свим студентима!